Wystawy: zwiedzanie otwarte
sb. 14-09-2019, 14:00
nd. 15-09-2019, 14:00

Galeria przy Cerkwi | Galeria Poziom 4.

wystawy:
Oskar Zięta | CRYSTALS
solatorium | wystawa lamp | MDF Festival lounge

Oskar Zięta | CRYSTALS

Nie potrafilibyśmy żyć bez światła. Niemal wszystkie organizmy potrzebują go, by żyć. Gatunek ludzki szczególnie – zarówno na poziomie komórkowym, jak i kulturowym. Światło wyłania z mroku kształty, barwy i rozmiary. Jego załamanie, odbicie i rozproszenie wpływa na sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość.Jak oddać charakter światła poprzez sztuki wizualne? Znamy odpowiedź! Zapraszamy na pierwszą w Szczecinie wystawę Oskara Zięty, powstałą z myślą o MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019.
Na zaproszenie Filharmonii w Szczecinie ten znany na całym świecie projektant i artysta zaprezentuje m.in. prace z serii CRYSTALS. To formacja lustrzanych obiektów płynnie łączących geometryczne kształty z formami organicznymi. Polerowane powierzchnie zakrzywiają światło, tworząc zachwycającą grę refleksów i cieni. Inspirowana załamującymi światło diamentami instalacja CRYSTALS, skupia uwagę zarówno formą, jak i efektem odbicia blasku pod różnymi kątami.

solatorium | wystawa lamp | MDF Festival lounge

solatorium to festiwalowa oaza odpoczynku i światła. W Galerii przy Cerkwi na uczestników Festiwalu MDF czekać będzie, powstała we współpracy ze sklepem ilumina.pl, wystawa lamp i urządzeń do światłoterapii. Lampy te pomagają w odzyskaniu energii życiowej, poprawiają nastrój, zwiększają koncentrację. Mają też poprawiać humor i wnosić w nasze życie światło i ciepło, szczególnie wtedy, gdy jest go za mało. Wystawa designerskich lamp stanie się więc miejscem, w którym uczestnicy festiwalu będą mogli odpocząć, zrelaksować się i nabrać energii przed kolejnymi festiwalowymi atrakcjami.